Jídelní lístek Historie Kontakt Fotogalerie Domů Grafické menu

Čínská restaurace U koruny

Historie

Chcete ochutnat čínské speciality, které se vařily ve Vodičkově ulici č. 19 v naší "první číně" v republice?

Byla otevřena 1. října 1958. Iniciátorem byl pan Hofmeister (malíř a spisovatel) - v 50. letech velvyslanec ve Francii. Byla výjimečná nejen kuchyní, ale stala se i nejoblíbenějším místem pro různá setkání. Sem chodily všechny celebrity, počínaje p. Werichem, p. Kohoutem, p. Smolíkem, p. Gottem, pí. Vondráčkovou atd.

Při zrodu restaurace jsme spolupracovali s ČLR, a proto k nám byli vysláni kuchaři z Pekingu přímo od samotného Mao Ce-tunga. Uměli takzvanou palácovou kuchyni, kterou vlastně vaříme dodnes (proto máme na jídelním lístku zastoupeno dost předkrmů).

Čínská kuchyně má tisíciletou tradici. Oblíbená je stále a k tomu jistě přispívá i rychlá technologická úprava pokrmů. Tudíž suroviny neztrácejí mnoho ze své vitamínové hodnoty a některé jsou dokonce uznávané jako léčivé. Např. černé houby rostoucí na bezinkách, šitaké - voňavé houby; antibakteriální zázvor, čili česnek; ale i zdánlivě obyčejná cibule, pórek či zelí, příznivě působí na náš organismus.

Jsou pokrmy, které zůstávají nezměněny (jako např. Kung-Pao), ale oproti tomu se snažíme stále doplňovat jídelníček, dle chutí a přání zákazníků. Třeba i vy budete mít zanedlouho u nás svůj vlastní pokrm.

V současné době, kdy už ani v Praze nenajdete restaurace s touto tradicí, jsme tu pro Vás v Hostivici.

domů | jídelní lístek | historie | kontakt | fotogalerie